НОВИНИ

Глава УГКЦ вірить у створення в Україні єдиної помісної церкви

Глава Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) вважає реальним створення єдиної помісної церкви в Україні. Про це він заявив в інтерв'ю журналу "Кореспондент".

"Оскільки є спільний фундамент, є й шанси, що ця єдність відновиться. Але до цього треба йти", - вважає Святослав.

Він зазначив, що ще в 2005 році колишній глава УГКЦ Любомир (Гузар) закликав церкви відмовитися від конфесіонального протистояння.

"Він не раз висловлювався за те, що єдина помісна церква - реальність. Перш за все тому, що вона вже існувала в такому вигляді, але в силу певних причин потім була розділена на кілька конфесій. Оскільки є спільний фундамент, є і шанси, що ця єдність відновиться. Але до цього нам йти", - заявив він.

"Нині часто деякі церкви, які виросли з єдиної київської православної церкви, позиціонують себе єдиними спадкоємцями тих традицій. Інших вони вважають чи менш гідними, чи взагалі заперечують їх право на існування", - зазначив Святослав.

При цьому він додав, що з таким мисленням єдину помісну церкву не відтворити.

Глава УГКЦ заявив, що спілкується із представниками обох патріархатів УПЦ. За його словами, зараз він активно готується до зустрічі із главою УПЦ МП Володимиром.

Крім того, Святослав зазначив, що УГКЦ активно співпрацює з представниками УПЦ КП. "Ми активно співпрацюємо з ними в рамках Всеукраїнської ради церков. Зараз ми домовилися створити свою раду церков Хрещення Володимира, за допомогою якого робити багато добрих і корисних справ", - зазначив він.

Нагадаємо, раніше патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявляв, що серед українських православних церков існує ідея єднання. Однак, на його думку, її створенню перешкоджає позиція Росії.

Зазначимо, що на об'єднання українських православних церков сподівається, зокрема, Всесвітній патріарх, предстоятель Константинопольської православної церкви Варфоломій I.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.