НОВИНИ

МЗС України закликало Британію вилучити тризуб з антитерористичного посібника

У зовнішньополітичному відомстві зауважили, що будь-яке пов’язування Державного герба України з екстремізмом ображає почуття мільйонів людей.

Міністерство закордонних справ України 20 серпня висунуло вимогу виключити зображення Герба України - Тризуба з «Посібника з протидії екстремізму», поширеного правоохоронними органами Великої Британії. Про це повідомляється на офіційній сторінці МЗС.

 

«У МЗС України взяли до уваги повідомлення засобів масової інформації Великої Британії, що до «Посібника з протидії екстремізму», розповсюдженого британськими правоохоронними органами, було включено український Державний герб – Тризуб», – ідеться в повідомленні.

 

У МЗС зауважили, що Державний герб України бере свій початок з Київської Русі та є одним із символів єдності українців. Він широко використовується державними органами влади та громадськістю. Будь-яке пов’язування Державного герба України з екстремізмом ображає почуття мільйонів людей в Україні та за її межами.

 

«Наразі ми очікуємо на офіційний коментар британського Форін Офісу та поліції. Виходимо з розуміння, що він буде оприлюднений незабаром. У разі підтвердження згаданого факту, вимагаємо вилучити українську державну символіку з посібника», – наголосили в МЗС.

 

Нагадаємо, раніше видання The Guardian опублікувало перелік екстремістської символіки, сформований поліцією Британії. Серед прикладів таких символів було татуювання у вигляді українського тризуба, а також шеврон українського батальйону «Азов». Посібник, підготовлений антитерористичним відділом поліції Британії. Його підготували та поширили в рамках підготовки до програми, аби упіймати потенційних терористів.

 

Із вимогою вилучити тризуб з посібника вже виступило посольство України в Великій Британії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.