НОВИНИ

Зеленський дав інтерв'ю The Times of Israel. Головні тези

Президент обговорив відносини з Росією, Трампа та Голодомор.

Президент Володимир Зеленський дав інтерв'ю виданню The Times of Israel, у якому розповів про ситуацію на окупованому Росією Донбасі, ставлення до Голодомору та скандалу з президентом США Дональдом Трампом. 

 

 

Тиждень.ua зібрав головні тези з розмови глави держави із журналістом. 

 

Про рівень антисемітизму в Україні

 

На запитання журналіста про рівень антисемітизму в Україні Зеленський заявив, що, згідно з опитуванням Pew Research Center 2018 року, в Україні цей рівень був найнижчим у Європі. 

 

"Звичайно, в Україні, як і в усьому світі, зараз є відсоток людей, які не бачать нікого іншого, крім своєї нації. Подібна ситуація склалася під час окупації України фашистською Німеччиною під час Другої світової війни... Ми всі це знаємо. Але зараз ми також чудово знаємо, що в Україні найнижчий рівень антисемітизму", - сказав він.

 

Зеленський також підтвердив, що приїде до Ізраїлю та візьме участь у заходах до 75-ої річниці визволення жертв концтабору Освенцим.

 

Про відносини з Путіним та війну

 

Глава держави заявив, що хотів би, щоб прогрес у ситуації на окупованому Донбасі був швидшим, але "є дуже складні питання".

 

На запитання, чи досі президент РФ Владімір Путін не вважає Україною окремою державою, Зеленський відповів: "Я не знаю, про що він думає. Він мені не казав. Я думаю, що він розуміє моє ставлення: Україна - незалежна країна. Ми велика країна, найбільша в Європі. Я думаю, що він розуміє це. Що він думає про це? Це в його голові".

 

Про перейменування вулиць 

 

Президент заявив, що питання, на чию честь називати вулиці та встановлювати пам'ятники, "дуже чутливе", оскільки "є герої, яких шанують на заході та в центрі України, а є й інші українці, які мають своїх героїв і думають інакше".

 

"І тому я кілька разів дуже чітко сказав: "Давайте побудуємо спільну історію. Знайдемо тих людей, чиї імена не викликають суперечок у нашому теперішньому та майбутньому. Давайте назвемо пам'ятники та вулиці на честь тих людей, імена яких не провокують конфліктів", - сказав глава держави.

 

Він додав, що в Україні є багато науковців, дослідників космосу, спортсменів, письменників, яких "шанують у кожному куточку країни".

 

"Давайте тримати це питання поза політикою", - сказав Зеленський.

 

Про Голодомор

 

На запитання, чому Ізраїль повинен визнати Голодомор геноцидом українців, якщо під час трагедії загинули також євреї, росіяни та білоруси, президент відповів: "Багато країн визнали, що Голодомор - це геноцид. І я знаю, що Ізраїль це розуміє, і розуміє також, що Україна визнала Голокост геноцидом. Для України це не соціальна чи економічна трагедія. Це геноцид. Мільйони українців були знищені".

 

сі ми народилися в епоху СРСР, і тоді сталося багато хорошого. Було багато людей, які були всесвітньо відомими, які робили багато чудових справ. Тож було багато хорошого. Але, звичайно, трагедій було багато, наприклад, ця трагедія", - додав він.

 

Про скандал із Трампом

 

На запитання щодо скандалу, який почався після телефонної розмови президента України з американським лідером Дональдом Трампом, Зеленський відповів, що робив та робить усе, щоб уникнути втручання України у внутрішню політику Сполучених Штатів. 

 

"Це їхня країна, і вони ставляться до своєї країни так, як їм подобається. І я не хочу, щоб вони втягували нас у будь-яку ситуацію, пов’язану із їхньою внутрішньою політикою", - сказав глава держави.

 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.