НОВИНИ

Сологуб розповів, яку монетарну політику планує проводити НБУ у 2020 році

За словами заступника голови Правління Нацбанку, з огляду на позитивне макроекономічне тло в НБУ вважають, що можливості для подальшого пом’якшення монетарної політики очевидні.

У 2020-му монетарна політика Національного банку України зосереджуватиметься на досягненні інфляційних цілей, підтриманні фінансової стабільності, а також сприянні стійким темпам економічного зростання, якщо це не суперечитиме першим двом цілям. Про це в інтерв’ю Тижню розповів заступник голови Правління НБУ Дмитро Сологуб.

 

«Коли конкретніше, то нині макроекономічне тло доволі позитивне. Інфляція знизилася, темпи економічного зростання перебувають у діапазоні 3–4%, навіть були вищими торік у II–III кварталах, ситуація з платіжним балансом стабільна. У цих умовах монетарна політика, донедавна досить жорстка для стримування інфляції, стане більш стимулювальною», – повідомив він.

 

За словами Сологуба, новий прогноз інфляції буде оприлюднений 30 січня. Але в НБУ вже зараз бачать передумови для збереження низького рівня інфляції у 2020-му. Це сприятиме пом’якшенню монетарної політики.

 

«Торік НБУ понизив облікову ставку на 450 базисних пунктів, наприкінці року пришвидшивши темп її падіння. З огляду на позитивне макроекономічне тло ми вважаємо, що можливості для подальшого пом’якшення монетарної політики очевидні», – сказав він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.