НОВИНИ

Джонсон відмовився дати Шотландії право на другий референдум про незалежність

Прем'єр вважає, що у 2014 році шотландці визначилися щодо курсу країни.

Прем'єр-міністр Великої Британії Боріс Джонсон відмовився дати парламенту Шотландії право провести другий референдум про незалежність. Про це йдеться у його листі до лідерки Шотландії Ніколи Стерджен, оприлюдненому у Twitter

 

"Шотландський народ вирішив проголосувати за збереження нашої Великої Британії цілісною. Це результат, який уряди Шотландії та Великої Британії зобов'язані поважати", - зазначив Джонсон. 

 

Він наголосив, що Стерджен та її попередники обіцяли, що референдум 2014 року був "єдиним на покоління".

 

"Уряд Британії продовжить підтримувати демократичне рішення шотландського народу та обіцянку, яку ви йому дали", - йдеться у листі прем'єра. 

 

Раніше, 16 жовтня,  Джонсон пішов на поступки за угодою про Brexit у процесі переговорів про статус ірландського кордону після виходу Сполученого Королівства з Євросоюзу. Північна Ірландія, як і раніше, буде де-юре перебувати в митній системі Великобританії, але фактично в ЄС.

 

Нагадаємо, на виборах 12 грудня Консервативна партія під керівництвом Джонсона отримала монобільшість: за консерваторів проголосували 43,6% британців. Це дозволило партії проголосувати за законодавство про Brexit. 

 

10 січня Палата громад парламенту Великої Британії остаточно підтримала законопроект про вихід держави із Європейського Союзу. Документ передали до Палати лордів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.