НОВИНИ

  ▪   Станіслав Козлюк

У Святошинському суді заявили, що можуть повідомити про втручання в роботу з боку ГПУ

Сергій Дячук зазначив, що Генпрокуратура не має права "вказувати, як має діяти суд".

У Святошинському райсуді розглядають можливість повідомити про втручання в роботу суду з боку Генпрокуратури. Про це повідомив суддя Сергій Дячук, передає кореспондент Тиждень.ua. 

 

"Напередодні нового року з українських ЗМІ суд дізнався, що Генпрокуратура зробила заяву про роботу нашого суду присяжних, а саме про те, що після зміни запобіжного заходу підозрювані (екс-беркутівці -ред.) будуть з'являтися на судові засідання. Також ГПУ заявила, що якщо цього не відбудеться, Святошинський райсуд прийме рішення про їх розшук і продовжить свою роботу у форматі заочного провадження", - заявив Дячук.

 

Він додав, що обурений, що Генпрокуратура, яка є стороною процесу у справі про розстріли на Інститутській, "дозволяє собі вказувати, як має діяти суд".

 

"Такого права (давати суду вказівки - ред.) не мають жодні посадовці... З огляду на заяви Генпрокуратури, у стороннього спостерігача може виникнути враження, що суд - це структурний підрозділ ГПУ", - додав Дячук

 

Він також зауважив, що з розумінням ставиться до того, що Генпрокуратура мала давати пояснення, пов'язані зі справою про розстріли на Інститутській. проте, на думку Дячука, Генпрокуратурі "доцільно було б коментувати дії працівників прокуратури, і не казати, що повинен робити суд".

 

"Зважаючи на все це, зважаючи, що наш судовий процес ще не завершено, на вимогу закону суд присяжних розгляне можливість повідомлення про втручання в роботу суду" - повідомив Дячук і вкотре наголосив, що Святошинський райсуд досі жодним чином не повідомлений про те, що сталося.

 

Нагадаємо, 14 січня Святошинський районний суд Києва відвів прокурорів Мазепіну, Суботіна і Шевеленко на вимогу потерпілих у справі про розстріли на Інститутській. На початку судового засідання представниця потерпілих Євгенія Закревська зачитала відповідне клопотання.

 

Раніше стало відомо, що Святошинський районний суд Києва не отримував офіційної інформації про обмін екс-бійців Беркуту, підозрюваних у розстрілах 20 лютого 2014-го на Інститутській.

 

Як повідомлялося, 28 грудня 2019 року суд відпустив усіх обвинувачених у розстрілах на Інститутській  "беркутівців".

 

Нагадаємо, родичі Героїв Небесної сотні виступили із заявою до президента Володимира Зеленського, у якій закликали не звільняти у рамках обміну підсудних у справі розстрілу Майдану. Йдеться про Сергія Тамтуру, Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олега Янішевського та Олександра Маринченка.

 

24 грудня адвокат колишніх співробітників спецпідрозділу "Беркут" Валентин Рибін заявив, що екс-беркутівців виключили зі списків на обмін.

 

27 грудня апеляційний суд Києва почав розгляд скарг захисників колишніх беркутівців, які вимагають скасувати для своїх підзахисних будь-які запобіжні заходи. Втім того дня він не встиг розглянути справу.

 

28 грудня судове засідання продовжилося. Під час нього генпрокурор Руслан Рябошапка вирішив змінити групу прокурорів у складі Донського, Земскова, Сімонова та Малашич, які працювали над справою впродовж кількох років. Рябошапка визнав за ними втрату повноважень, тож ці прокурори залишили засідання. Водночас, представники потерпілих оголосили відвід «новим» прокурорам – Куцому, шевеленку, Мазепіній та іншим. Оскільки вони, за словами адвокатів потерпілих, не володіють матеріалами справи, не мали можливості ознайомитися із сотнями томів справи про розстріли на Інститутській, сама постанова про заміну прокурорів складена з порушеннями. Проте суд цей відвід не задовольнив.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.