НОВИНИ

У політв'язня Абдулгазієва виявили зараження крові

Попри погіршення стану здоров'я, фігурант "справи Хізб ут-Тахрір" не отримує належної медичної допомоги.

У незаконно затриманого кримського татарина, фігуранта справи "Хізб ут-Тахрір" Тофіка Абдулгазієва виявили зараження крові. Про це у понеділок, 13 січня, повідомила Уповноважена з прав людини Людмила Денісова у Facebook.

 

"Санітарний стан загальної камери «ФКУ СИЗО 1 УФСИН России по Республике Крым и г. Севастополю», де перебував громадянин України, не відповідає встановленим нормам. Приміщення кишить клопами та блохами. Внаслідок укусів комах, у Тофіка Абдулгазієва утворилися гнійні рани та сталося зараження крові", - йдеться у повідомленні.

 

Згідно з наявною інформацією, попри погіршення стану здоров'я, політв'язень не отримує належної медичної допомоги. Наразі Абдулгазієв поміщений в "ГБУЗ РК Крымская республиканская клиническая психиатрическая больница № 1 им. Н.И. Балабана".

 

Денісова наголошує, що зазначене суперечить гарантованим нормам статті 3 Конвенції про захист прав людини і основних свобод та пунктів 10, 22 Мінімальних стандартних правил поводження з в'язнями від 30.08.1955, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН.

 

"Терміново прошу Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяну Москалькову вжити невідкладних заходів для відновлення прав громадянина України, а саме сприяти в забезпеченні належних умов утримання, проведенні повного медичного обстеження та надання кваліфікованої медичної допомоги", - заявила омбудсмен.

 

Нагадаємо, Тофіка Абдулгазієва незаконного затримано силовиками РФ 27 березня 2019 року. Триває попереднє слідство у "справі Хізб ут-Тахрір".

 

Як повідомлялося, незаконно засудженому в Росії до семи років колонії суворого режиму фігуранту "справи Хізб ут-Тахрір" Арсену Джеппарову не надають необхідну медичну допомогу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги