НОВИНИ

Джонсон пообіцяв Північній Ірландії угоду з ЄС із нульовими тарифами

Прем'єр заявив, що хоче уникнути жорсткого кордону з ірландськими сусідами.

Прем'єр-міністр Великої Британії Боріс Джонсон заявив, що зможе забезпечити торговельну угоду з Євросоюзом із нульовими тарифами. Про це він сказав 13 січня під час візиту до Північної Ірландії, передає Reuters

 

Прем'єр погодився дотримуватися ринкових правил ЄС, щоб уникнути жорсткого кордону з членом Євросоюзу Ірландією. 

 

"На що я сподіваюся і в чому впевнений - це угода з нульовими тарифами та нульовими квотами з нашими друзями та партнерами в ЄС", - зазначив він. 

 

Раніше, 16 жовтня,  Джонсон пішов на поступки за угодою про Brexit у процесі переговорів про статус ірландського кордону після виходу Сполученого Королівства з Євросоюзу. Північна Ірландія, як і раніше, буде де-юре перебувати в митній системі Великобританії, але фактично в ЄС.

 

Нагадаємо, на виборах 12 грудня Консервативна партія під керівництвом Джонсона отримала монобільшість: за консерваторів проголосували 43,6% британців. Це дозволило партії проголосувати за законодавство про Brexit. 

 

10 січня Палата громад парламенту Великої Британії остаточно підтримала законопроект про вихід держави із Європейського Союзу. Документ передали до Палати лордів. 

 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.