НОВИНИ

В аграрному комітеті презентували кінцеву версію законопроекту про ринок землі

Зокрема, у документі враховано, що допуск іноземців можливий лише після прийняття такого рішення на референдумі.

В аграрному комітеті Верховної Ради у понеділок, 13 січня, презентували кінцеву версію законопроекту про ринок землі. Про це заявив голова комітету з питань аграрної політики Микола Сольський, передає РБК-Україна.

 

За його словами, у кінцевій версії йдеться про те, що учасниками ринку можуть бути тільки фізичні особи - громадяни України, юридичні особи, які засновані напряму громадянами України, держава та місцева громада.

 

Сольський також наголосив, що у законопроекті до другого читання враховано, що допуск іноземців можливий лише після прийняття такого рішення на референдумі.

 

"Разом з тим, було багато правок, які додатково доповнюють ті обмеження щодо осіб, які можуть придбати землю. Зокрема, це такі категорії громадян та юросіб. По-перше, коли ми говоримо про обмеження, то навіть за умови референдуму забороняється здійснювати угоди, стороною яких є іноземці або юридичні особи, засновані іноземними громадянами з землями сільськогосподарського призначення - в 50-ти кілометровій зоні", - додав він.

 

Голова комітету підкреслив, що у допрацьованому до другого читання законопроекті про ринок землі навіть при умові проведення референдума забороняється купувати землю юрособам, учасниками яких є громадяни держави-агресора.

 

"Крім того, навіть при умові проведення референдуму забороняється юридичним особам, учасниками яких є громадяни держави-агресора чи інші держави, в яких неможливо встановити кінцевого бенефіціара, чи якщо вони зареєстровані в офшорних зонах; членам терористичних організацій, фізичним особам, стосовно яких застосовані санкції, - наголосив Сольський.

 

Як зазначається, обмеження для купівлі землі в одні руки у рамках законопроекту про ринок землі встановлено на рівні 10 тисяч гектарів. 

 

"По обмеженню в одні руки... встановлено обмеження не більше 10 тисяч гектарів. Встановлені наступні процедури для визначення цих 10 тисяч гектарів. Тобто, одна фізична особа не зможе мати у власності більше 10 тисяч гектарів. Одна юридична особа не може мати у власності більше 10 тис. гектарів", - заявив Сольський.

 

Він наголосив, що один громадянин України зможе купити лише 10 тисяч гектарів, навіть якщо в нього додатково є компанія, яка може купувати землю як юридична особа.

 

Нагадаємо, Верховна Рада у середу, 13 листопада, ухвалила у першому читанні та за основу законопроект №2178-10  "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення". 

 
14 листопада Світовий банк привітав ухвалення в першому читанні законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення".

 

Як зазначалося, Фракція "Слуга народу" 16 грудня ухвалила рішення, згідно з яким іноземці не зможуть купувати землю, поки цього не буде прийнято на всеукраїнському референдумі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.