НОВИНИ

Посадовців ЧАЕС, які намагалися продати радіоактивні труби, засудили на 5 років умовно

Міський суд Славутича Київської області засудив трьох посадових осіб держпідприємства «Чорнобильська АЕС» до 5 років позбавлення волі умовно за крадіжку радіоактивно забруднених труб. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Крім того, зловмисникам призначено іспитовийстрок у 2 роки.

Посадовці організували вивезення з території промислового майданчика об’єкту «Укриття» 24 тонн радіоактивно забруднених труб з мідно-нікелевого сплаву вартістю понад 1 млн гривень.

Радіоактивну забрудненість матеріалів підтвердила радіологічна експертиза. Забруднені труби повернуто на спеціальний пункт збереження радіоактивних відходів.

У ході слідства встановлено, що вивезення небезпечного вантажу з території режимного об’єкту «Укриття» ДСП «ЧАЕС» посадовці здійснили за підробленими пропускними документами.

Вироком суду трьох посадовців визнано винними у скоєнні злочинів, передбачених ч.2 ст.366 (службове підроблення) та ч.2 ст.262 (викрадення радіоактивних матеріалів) Кримінального кодексу України.

На сьогодні найбільший ризик Чорнобильської атомної станції – зруйнований четвертий енергоблок, над яким споруджено саркофаг. Однак головний інженер об’єкту «Укриття» ЧАЕС Андрій Савін запевняє, що він може протриматися ще років 15.

Між тим через 25 років після аварії на ЧАЕС в Україні продовжують виявляти забруднені продукти, зокрема, молоко, дичину та продукти лісу з радіоактивно забруднених територій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.