НОВИНИ

Пристайко озвучив умови для розгляду альтернатив Мінським угодам

Мова йде про миротворчу місію.

Україна може розглянути альтернативи Мінським угодам, якщо у 2020 році на території ОРДіЛО не відбудуться вибори або процес розведення військ триватиме надто довго. Про це розповів міністр закордонних справ Вадим Пристайко в інтерв’ю Bild, опублікованому на сайті МЗС України у вівторок, 7 січня.

 

Відповідаючи на запитання, що має відбутись у 2020 році, щоб Україна вийшла з мирного процесу, Пристайко сказав: «Якщо у 2020 році на окупованих територіях не відбудуться вибори, або процес розведення військ триватиме надто довго, тоді потрібно розглядати можливі альтернативи Мінську».

 

За його словами, це може бути миротворча місія.       

 

«Втім, це не означатиме, що ми виходимо із загального Мінського процесу», - сказав Пристайко.

 

Відповідаючи на питання, чи не ризикує Україна в такому разі, що війна на Сході перетвориться на затяжний «заморожений конфлікт», Пристайко сказав, що Україна цього не хоче, але принаймні необхідно «покласти край вбивствам».

 

«Я цього не хочу, але можу це передбачити. Буду відвертий: дійти до замороженого конфлікту ще потрібно. Зараз у наш бік стріляють.  Звичайно, ми не хочемо замороженого конфлікту. В ідеалі ми хочемо повернути наші землі і наших людей. Але якщо це не вдасться, то принаймні потрібно покласти край вбивствам», - сказав він.

 

Нагадаємо, раніше можливість виходу України з Мінських угод також озвучувалась Пристайком. За його словами, якщо наступна «нормандська» зустріч (відбулася 9 грудня 2019 року - Ред.) покаже відсутність прогресу, то це поставить під сумнів можливість досягнення миру в Мінському процесі. У разі виходу з процесу Київ має кілька запасних варіантів. Один з них – звернення за миротворчою місією, точніше за peacekeeping – місією з підтримання миру. Розмови щодо цього тривають з 2015 року, але Росія як член Радбезу ООН не дозволяла такої місії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.