НОВИНИ

Тегеран заперечив, що зацікавлений мати ядерну зброю

За словами постпреда країни в ООН Маджида Тахт-Раванчі, в оборонній доктрині Ірану використання подібної зброї не передбачено.

Тегеран не зацікавлений мати ядерну зброю. Про це у понеділок, 6 січня, повідомив постпред Ірану при ООН Маджид Тахт-Раванчі у PBS NewsHour.

 

«Ні, ми не зацікавлені мати ядерну зброю, тому що в нас є чіткий релігійний указ нашого верховного лідера про заборону ядерної зброї. В оборонній доктрині Ірану немає місця ядерній зброї», - сказав він.

 

Нагадаємо, у січні цього року Іран заявив, що більше не буде дотримуватися жодних обмежень, встановлених ядерною угодою 2015 року. Рішення знімає ключове обмеження – щодо кількості центрифуг, які встановлюються для виробництва ядерного палива. Це є п'ятим і останнім кроком у процесі зменшення зобов’язань. Якщо санкції проти Тегерана будуть скасовані та інтереси Ірану будуть задоволені, країна готова повернутися до зобов'язань.

 

Рішення було ухвалене на фоні загострення відносин США-Іран після вбивства іранського генерала Кассема Сулеймані 3 січня.

 

На це в НАТО заявили, що Іран ніколи не повинен отримати ядерну зброю. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.