НОВИНИ

Журналіста Асєєва звільнили в рамках обміну

Асєєв мешкав у Донецьку з початку окупації, писав для українських ЗМІ під псевдонімом Станіслав «Васін».

Журналіста "Радіо Свободи" Станіслава Асєєва звільнили в рамках обміну полоненими між Україною і так званими Донецької і Луганської "народними республіками". Про це повідомляє "Радіо Свобода".

 

Автобус з цивільними заручниками і військовополоненими угруповання "ДНР" прибув на підконтрольну України територію. Серед тих, кого привезли, є журналіст Станіслав Асєєв.

 

Нагадаємо, Асєєв мешкав у Донецьку з початку окупації, писав для українських ЗМІ під псевдонімом Станіслав «Васін».

 

З 2 червня 2017 року він перестав виходити на зв'язок. Учасники тристоронньої контактної групи в Мінську внесли ім'я журналіста в список полонених для обміну.

 

16 липня терористи визнали, що зниклий Асєєв перебуває у них за ґратами.

 

За версією бойовиків, Асєєв нібито з березня 2015 року по травень 2017-го вів візуальну розвідку місць дислокації підрозділів «Народної міліції «ДНР» і передавав дані представникам Служби безпеки України. Також у матеріалах справи стверджують, що блогер вербував у соцмережах проукраїнськи налаштованих користувачів для збору і передачі відомостей військового й іншого характеру.

 

22 жовтня 2019 року так званий Верховний «суд» самопроголошеної «ДНР» засудив Асєєва до 15 років колонії суворого режиму. Також, його позбавили права займатися журналістською діяльністю на 2,5 роки. Асєєва визнали винним за статтями «організація екстремістського співтовариства», «шпигунство і підбурювання до шпигунства», «публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності», «публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності».

 

24 жовтня міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс закликав негайно звільнити Асєєва, зазначивши, що «його ув'язнення так званою «Донецької народною республікою» і шокуючий 15-річний термін є кричущим нападом на вільні та незалежні засоби масової інформації».

 

Звільнити Асєєва вже закликала низка організацій та спільнот, зокрема, Європейська федерація журналістів (EFJ), Моніторингова місія ООН з прав людини, Amnesty International Україна, Євросоюз.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги