НОВИНИ

Призначені Рябошапкою прокурори офіційно підтримали зміну запобіжного заходу "беркутівцям"

Вони послалися на лист Руслана Рябошапки про участь беркутівців у обміні полоненими з РФ

Призначені Рябошапкою прокурори офіційно підтримали зміну запобіжного заходу беркутівцям. Вони послалися на лист Руслана Рябошапки про участь беркутівців у обміні полоненими з РФ. Таку заяву Сергій Куций, керівник призначеної 27 грудня групи прокурорів, зробив під час засідання Апеляційного суду Києва. Про це повідомляє спеціальний кореспондент Тижня Андрій Голуб.

 
За його словами, запобіжний захід обвинуваченим встановили правильно, але у зв'язку з обміном їх треба звільнити під особисте зобов'язання. Після цього Куций передав суду листа Руслана Рябошапки, ідентичного з тим, який раніше опинився у розпорядженні Тижня.
 
Нагадаємо, керівництво ГПУ здійснювало тиск на прокурорів у резонансних провадженнях (справа про розстріли на Інститутській, справа харківських терористів тощо), вимагаючи звільнити обвинувачених із слідчих ізоляторів. Відповідний документ у своє розпорядження отримали з власних джерел журналісти Тижня.
 

Нагадаємо, 23 грудня Тристороння контактна група досягла домовленості щодо обміну полоненими між Україною та Росією.

 

Разом з тим у ЗМІ поширювалась інформація про те, що низку підозрюваних у злочинах, зокрема  "беркутівців" підозрюваних у розстрілах 20 лютого 2014-го на Інститутській готують до обміну, який нібито має відбутися 29 грудня.

 

Родичі Героїв Небесної сотні виступили із заявою до президента Володимира Зеленського, у якій закликали не звільняти у рамках обміну підсудних у справі розстрілу Майдану. Йдеться про Сергія Тамтуру, Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олега Янішевського та Олександра Маринченка.

 

24 грудня адвокат колишніх співробітників спецпідрозділу "Беркут" Валентин Рибін заявив, що екс-беркутівців виключили зі списків на обмін.

 

27 грудня апеляційний суд Києва почав розгляд скарг захисників колишніх беркутівців, які вимагають скасувати для своїх підзахисних будь-які запобіжні заходи. Втім того дня він не встиг розглянути справу.

 

28 грудня судове засідання продовжилося. Під час нього генпрокурор Руслан Рябошапка вирішив змінити групу прокурорів у складі Донського, Земскова, Сімонова та Малашич, які працювали над справою впродовж кількох років. Рябошапка визнав за ними втрату повноважень, тож ці прокурори залишили засідання. Водночас, представники потерпілих оголосили відвід «новим» прокурорам – Куцому, шевеленку, Мазепіній та іншим. Оскільки вони, за словами адвокатів потерпілих, не володіють матеріалами справи, не мали можливості ознайомитися із сотнями томів справи про розстріли на Інститутській, сама постанова про заміну прокурорів складена з порушеннями. Проте суд цей відвід не задовольнив.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.