НОВИНИ

Через обмін з РФ відпустили обвинуваченого у подвійному убивстві

Про те, що харків'янин звільняється в рамках обміну, вказано прямо в тексті ухвали суду.

Обвинуваченого в подвійному вбивстві харків’янина Максима Мисяка відпустили за списком обміну з Російською Федерацією. Про це 27 грудня повідомив юрист Харківського антикорупційного центру Володимир Рисенко у Facebook.

 

"Я сам в це ще не зовсім вірю. Але судові документи просто перед очима... 24 грудня 2019 р. прокуратура просить про зміну запобіжного заходу тримання під арештом на особисте зобов’язання обвинуваченому в подвійному вбивстві Мисяку Максиму Володимировичу. Для обміну. Тобто Росія вимагала і включила кілера в список на обмін. А вже 26 грудня 2019 р. Дзержинський районний суд Харкова змінює запобіжний захід із тримання під вартою на особисте зобов’язання. Про те, що це вбивця звільняється в рамках обміну вказано прямо в тексті ухвали", - наголосив Рисенко.

 

 

 

Він виклав документи та запропонував висновки робити самим: "Усі документи перед вами... Висновки робіть самі".

 

 

 

Зауважимо, 26 грудня на дебатах у Фрунзенському райсуді Харкова прокурор Володимир Лимар попросив суд відпустити для обміну з РФ трьох підозрюваних у теракті біля Палацу спорту 22 січня 2015 року, де загинули 4 людини та постраждали 9.

"Відповідна домовленість досягнута під час перемовин у нормандському форматі. Російська сторона принципово заявила обвинувачених Башликова, Дворнікова та Тетюцького у списки на обмін. Треба ставитися з розумінням до такого рішення", - зазначив Лимар.


Він заявив клопотання про зміну підозрюваним міри запобіжного заходу з тримання під вартою на особисте зобов'язання - до моменту набрання чинності вироку. Одночасно Лимар просить для обвинувачених довічного вироку з конфіскацією майна.

 

Активісти, присутні в залі, підтримали позицію щодо заявленої міри покарання, однак висловилися категорично проти обміну та зміни міри запобіжного заходу.

 

Як повідомлялося, родичі Героїв Небесної сотні виступили із заявою до президента Володимира Зеленського, у якій закликали не звільняти у рамках обміну підсудних у справі розстрілу Майдану. Йдеться про Сергія Тамтуру, Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олега Янішевського та Олександра Маринченка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги