НОВИНИ

Двох фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" помістили в спецблок і карцер

За словами матері засуджених, після рішення Верховного Суду РФ до її синів "стали ставитися по жорсткості осудної статті, як до терористів, що вчинили терор".

Мати українських політв'язнів, фігурантів сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" Діляра Абдуллаєва повідомила, що її синам, Узеіру і Теймуру, посилили умови утримання. Про це вона написала у Facebook.

 

"Моїм синам посилили умови утримання. Узеір в одиночній камері в спецблоці на самому останньому поверсі, на четвертому, а Теймура прямо з автозаку помістили у підвал в карцер. Крім нестерпних, нелюдських умов знущальне ставлення, з погрозами, що тепер ви побачите – це вам не ростовськийСІЗО!" – написала Абдуллаєва.

 

За її словами, після рішення Верховного Суду Росії до її синів "стали ставитися по жорсткості осудної статті, як до терористів, що вчинили терор".

 

"Що ж робити? Як зупинити ці тортури над нашими невинними дітьми? Одне знаю точно, що мовчати не можна. Ми не маємо права мовчати, поки наші діти в тюрмі!" – написала мати засуджених.

 

З чим пов'язано посилення умов утримання фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" невідомо. Коментарів ФСВП Росії з цього приводу немає.

 

Як повідомлялося, Верховний суд Російської Федерації, який розглянув апеляційну скаргу на рішення Північно-Кавказького окружного військового суду м. Ростов-на-Дону фігурантам сімферопольської групи "Хізб ут-Тахрір", залишив чинним вирок, лише на півроку зменшивши терміни кожному з них. 

 

18 червня 2019 року Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Теймура Абдуллаєва до 17 років суворого режиму, Узеїра Абдуллаєва - до 13 років, Рустема Ісмаїлова - до 14 років, Айдера Саледінова і Еміля Джемаденова - до 12 років кожного.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.