НОВИНИ

Кримський «суд» залишив Приходька під вартою

Українцеві інкримінують підготовку до теракту та незаконне виготовлення вибухових речовин.

У середу, 25 грудня, так званий Верховний суд в окупованому Криму залишив чинною постанову Київського районного «суду» Сімферополя про арешт українця Олега Приходька до 10 лютого 2020 року. Про це йдеться у відеокоментарі адвоката Назіма Шеіхмамбетова, опублікованому «Кримською солідарністю» в Facebook.

 

«Суд залишив чинною постанову Київського районного суду. Таким чином, Олег Аркадійович залишиться під вартою до лютого 2020 року», - повідомив Шеіхмамбетов.

 

Як зазначається, Приходько заявив, що кримінальна справа щодо нього є сфабрикованою, у зв'язку з чим він клопотав перед судом про обрання запобіжного заходу «домашній арешт».

 

«Посилаючись на стан здоров'я і похилий вік, заявляв про те, що у нього немає ні намірів, ні фізичної можливості ховатися, якимось чином погрожувати свідкам або іншим учасникам кримінального судочинства», - розповів адвокат.

 

Нагадаємо, Приходька затримали 9 жовтня 2019 року в анексованому Криму.

 

10 жовтня підконтрольний РФ Київський районний «суд» у Сімферополі призначив Приходьку запобіжний захід – два місяці тримання під вартою (до 10 грудня).

 

Приходьку інкримінують підготовку до теракту за ч. 1 ст. 30 і ч. 1 ст. 205 КК Росії та незаконне виготовлення вибухових речовин за ч.1 ст. 223-1 КК Росії.

 

Приходько свою провину заперечує і вважає справу проти нього політичним переслідуванням за його проукраїнську позицію. Зараз він перебуває у «ФКУ СИЗО 1 УФСИН России по Республике Крым и г. Севастополю».

 

18 жовтня українська омбудсмен Людмила Денісова заявила про порушення прав Приходька, зазначивши, що співробітники СІЗО не віддають чоловікові необхідні медикаменти та окуляри, передані йому родичами.

 

6 грудня Київський районний «суд» Сімферополя на два місяці продовжив арешт Приходьку – до 10 лютого.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.