НОВИНИ

Майкл Бініон: Джонсон зараз стоїть перед двома викликами

Один з них — Шотландія.

Прем’єр-міністр Великої Британії Боріс Джонсон після переможних парламентських виборів стоїть перед двома викликами: швидко запустити економіку, щоб були гроші на обіцяні величезні інвестиції в охорону здоров’я, освіту та соціальне забезпечення, а також — Шотландія. Про це на сторінках Тижня пише британський журналіст Майкл Бініон.

 

Щодо економіки, то  доведеться по-тихому відмовитися від обіцянок обмежити імміграцію, що досі впливає на сферу охорони здоров’я та сільське господарство. Це також означає, що доведеться зберегти багато чинних правил, запроваджених ЄС, щоб уникнути перешкоджань роботи промисловості. Праве крило партії лютуватиме. Проте тепер прихильники «жорсткого Brexit» не мають важелів проти Джонсона.

 

«Другий виклик — Шотландія. Шотландська національна партія на чолі з харизматичною лідеркою Ніколою Старджон рішуче налаштована на другий референдум про незалежність, який, найімовірніше, виграє. Це буде серйозний політичний виклик для решти країни. Джонсон уже казав, що не дозволить другого референдуму. Але тоді небезпека в тому, що Шотландія проведе його в будь-якому разі — як Каталонія в Іспанії. Ніхто не хоче арештів, бунтів і демонстрацій у Шотландії, як це сталося в Іспанії. Проте більшості шотландців не до вподоби уряд консерваторів. Вони бажають лишитися в ЄС і переживають спалах націоналістичних почуттів. Скидається на шлях до зіткнення», — пише Бініон.

 

Він зауважує, що країна вже переконалася, що Джонсон може перехитрувати своїх опонентів. Лейбористську партію він зоставив у безладі й колотнечах, тож протягом наступних п’яти років йому не загрожує серйозна внутрішня опозиція. Джонсон ще може знайти спосіб обіграти Ніколу Старджон та уникнути потенційного розпаду Об’єднаного Королівства.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.