НОВИНИ

  ▪   Юрій Лапаєв

Посол Франції: Відносини між Макроном і Зеленським можна назвати дружніми

Україна в політичному порядку денному Франції перебуває не на першому місці, але серед пріоритетних.

Двосторонні відносини між Францію та Україною  розвиваються в позитивному ключі. Президенти Еммануель Макрон і Володимир Зеленський багато в чому схожі, а відносини між ними можна назвати дружніми. Про це 19 грудня в Києві заявив посол Франції Етьєн де Понсен, передає кореспондент Тижня.

 

«Між ними (президентами, - Ред.) особистий зв’язок встановився ще до обрання Зеленського. Після свого обрання український президент відвідав Францію з офіційним візитом, відбулося багато телефонних дзвінків. Відносини між ними можна назвати дружніми. Відтоді як ми маємо такий особливий зв'язок між лідерами, це впливає й на двосторонні відносини між державами», - сказав він.

 

За словами посла, Україна в політичному порядку денному Франції перебуває не на першому місці, але серед пріоритетних. Питання України порушується щонайменше раз на два тижні.

 

Понсен зауважив, що політичні відносини між країнами на високому рівні, також постійно зростає двостороння торгівля, зокрема, підписаний контракт на поставку 50 вертольотів та 120 катерів.

 

Також, за його словами, крім політики та економіки важливе значення приділяється культурі - вже підготовлена насичена програма, зокрема в рамках Французької весни.

 

Посол додав, що своє головування в G7 Франція намагалася використати для вирішення українського питання.

 

«Ми намагалися побудувати довіру, допомагати і підтримувати, але не втручатися. Я вважаю, що така довіра вже є», - сказав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.