НОВИНИ

Росія відправила черговий “гумконвой” на окупований Донбас

Прикордонники зазначили, що в цьому році це вже дванадцятий такий “гумконвой”.

Російська Федерація в односторонньому порядку здійснила оформлення чергового так званого гуманітарного конвою на тимчасово окуповані території Донбасу. Про це у четвер, 19 грудня, повідомляє Держприкордонслужба.

 

“Через російські пункти пропуску “Матвєєв Курган” та “Донецьк” з 05.00 до 06.00 19 грудня цього року на в’їзд в Україну прослідували 2 колони так званого російського гумконвою”, - йдеться у повідомленні.

 

Уточнюється, що дев’яносто шостий “гумконвой” складався з 17 вантажівок.

 

Зазначається, що переміщення цих російських автоколон, як і попередніх, відбувалося з грубим порушенням норм міжнародного та вітчизняного законодавства і погоджених з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста модальностей.

 

У вантажівках нібито перевозили медобладнання, медикаменти, дитячі набори. Однак українська міжвідомча група з прикордонників та митників не мала змоги отримати інформацію про фактичний вміст вантажівок і могла здійснювати лише візуальне спостереження без виконання контрольних функцій.


Крім того, завантаженість транспортних засобів у середньому складала близько 75%.

 

Як повідомили у відомстві, в цьому році це дванадцятий такий “гумконвой”.

 

Як відомо, з 2014 року Росія незаконно відправляє на Донбас колони вантажівок, які називає "гуманітарним конвоєм". Останній зайшов 12 грудня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.