НОВИНИ

Війна американській демократії. Трамп написав Пелосі гнівного листа

У тексті містяться обвинувачення на адресу демократки.

Президент США Дональд Трамп у листі звинуватив спікерку Палати представників США Ненсі Пелосі в "оголошенні відкритої війни американській демократії". Про це повідомляє ВВС

 

У листі з шести сторінок глава держави пише, що "його позбавили основної конституційної процедури під час цієї афери з оголошенням імпічменту" і "заперечили його права, надані Конституцією, зокрема право надавати докази". 

 

"Навіть тим, хто звинувачувався у судових процесах щодо відьом Салема, надали більш належну процедуру", - зазначив він. 

 

Нагадаємо, 25 вересня Білий дім оприлюднив офіційну стенограму телефонної розмови Зеленського і Трампа за 25 липня, яка стала приводом для початку процесу імпічменту президента США. Трампа звинуватили у тому, що він тиснув на президента України Володимира Зеленського з метою завдати шкоди своєму політичному опонентові Джо Байдену. 

 

Демократи в Конгресі розцінюють це як зловживання повноваженнями. Водночас Трамп називає розслідування "полюванням на відьом", вказуючи на розшифровку його першої телефонної розмови із Зеленським як на доказ того, що він не порушив жодного закону.

 

4 грудня Комітет із питань розвідки оприлюднив проект звіту з обвинуваченнями президента США у перевищенні посадових повноважень.

 

Прес-секретар Білого дому Стефані Гішем заявила, що демократи провели "односторонній шахрайський процес" і не навели жодних доказів про порушення Трампа. 

 

16 грудня Конгрес США оприлюднив повний звіт із роз'ясненнями щодо імпічменту президента США Дональда Трампа. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.