НОВИНИ

Швейцарський суд відхилив заяву РФ у суперечці з Укрнафтою

Росія зобов’язана сплатити 155 тисяч швейцарських франків судових витрат.

Рішенням від 12 грудня Верховний Суд Швейцарії залишив без задоволення заяву Росії про скасування міжнародного арбітражного рішення на користь ПАТ «Укрнафта». Про це повідомляється на сайті компанії у середу, 18 грудня.

 

Крім того, суд зобов’язав РФ сплатити 155 тисяч швейцарських франків (близько 158 тисяч доларів – Ред.) судових витрат.

 

Рішення є остаточним і оскарженню не підлягає. Як зазначається, воно «ставить крапку у спробах Російської Федерації позбавити ПАТ «Укрнафта» можливості отримати компенсацію за експропрійовані в АР Крим інвестиції».

 

Нагадаємо, 12 квітня 2019 року міжнародний арбітражний суд присудив стягнути з РФ на користь Укрнафти понад 44 млн доларів компенсації за експропріацію інвестицій Укрнафти у Криму. У травні того ж року Росія звернулась до Верховного Суду Швейцарії з вимогою скасувати це рішення.

 

Рішенням суду, яке РФ просила скасувати, на РФ покладено відповідальність за дії збройних формувань, які у квітні 2014 року здійснили силове захоплення адміністративного офісу й автозаправних станцій Укрнафти в Криму, після чого інвестиції компанії були формально експропрійовані окупаційною владою, яку РФ встановила в АР Крим після анексії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.