НОВИНИ

Фракція "Слуга народу" підтримала референдум щодо продажу землі іноземцям

За словами заступника фракції Євгенії Кравчук, мова йде про концентрацію землі в одних руках не більше 10-20 тисяч гектарів.

Фракція "Слуга народу" 16 грудня ухвалила рішення, згідно з яким іноземці не зможуть купувати землю, поки цього не буде прийнято на всеукраїнському референдумі. Про це повідомила народний депутат, заступник голови фракції Євгенія Кравчук у Facebook.

 

"Наше засідання фракції проходило з одним питанням порядку денного – запровадження ринку землі. Дискусії тривають. Але не про те потрібен він, чи ні, а про параметри функціонування ринку. А значить ми дуже близько підійшли до оптимального рішення, яке найбільше підійде Україні. А саме: комітет з питань аграрної та земельної політики фіналізує формулювання з приводу того, що іноземці не зможуть купувати землю, доки рішення про це не буде ухвалено на всеукраїнському референдумі", - написала вона.


Нардеп зазначила, що мова йде про концентрацію землі в одних руках не більше 10-20 тисяч гектарів.

 

"Щодо концентрації землі в одних руках, поріг буде значно зменшено. Розмови йдуть про цифру 10-20 тисяч гектарів, що вдесятеро менше, ніж було запропоновано в першому читанні", - розповіла Кравчук.

 

Кравчук впевнена, що необхідно виключити можливість спекуляції з перепродажем землі.

 

"Говорили про те, що потрібно унеможливити спекуляції з перепродажем землі в перші роки після відкриття ринку. Для цього втілять спеціальні запобіжники. Бо люди мають заробляти не з продажу землі, а з продукції, вирощеної на ній", - зазначила нардеп.

 

Нагадаємо, Верховна Рада у середу, 13 листопада, ухвалила у першому читанні та за основу законопроект №2178-10  "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.