НОВИНИ

Азаров похвалився, що передбачливо перекрив кордон огіркам, які в Україну не возять

Прем'єр-міністр Микола Азаров заявляє, що немає жодних причин для паніки в Україні у зв'язку зі спалахом кишкової інфекції, зафіксованої наприкінці травня в низці країн Європейського Союзу після вживання овочів. Про це він повідомив журналістам.

Зі слів прем'єра, Україна оперативно посилила контроль за ввезенням овочів з Європи.

«Україна із самого початку виникнення цього явища стала вживати заходів. Ми просто їх не афішували. Але було дано негайну команду на кордоні посилити контроль за ввезенням овочів з Європейського Союзу", - сказав Азаров.

З його слів, у цей час проводиться постійний аналіз якості овочів з ЄС.

"Ніяких у нас підстав для паніки немає. Перед фітосанітарною службою, міністром (агрополітики), МОЗ поставлено чітке завдання - не допустити завезення овочів, заражених цією інфекцією", - додав Азаров.

Разом з тим прем'єр повідомив, що було проведено консультації з ЄС, але поки не зрозуміло, що послужило причиною спалаху захворювання.

Як повідомлялось, Державна ветеринарна й фітосанітарна служба припускає заборону на імпорт свіжих овочів з ЄС у разі виявлення патогенних штамів кишкової палички в них.

У результаті спалаху кишкового захворювання, зафіксованого в Німеччині після вживання овочів, станом на ранок 2 червня в низці країн Європи було зафіксовано 16 випадків смерті, близько 2 тис. людей було госпіталізовано.

Спочатку спалах захворювання пов'язували із вживанням у їжу огірків, завезених з Іспанії, оскільки в низці зразків було виявлено ентерогеморагічні бактерії EHEC.

Однак пізніше було встановлено, що не ці бактерії стали причиною спалаху.

Розслідування триває, під підозрою також овочі, вирощені в Німеччині.

Нагадаємо, 30 травня заступник начальника відділу нетарифного регулювання Державної митної служби України Юрій Задорожний, повідомив, що заборона на ввезення до України імпортних овочів та фруктів не вводилася.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.