НОВИНИ

Відшкодування ПДВ можна пришвидшити за "відкат" у 20-30%

Відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) вже давно стало бізнесом. Саме на схемі фіктивного вилучення ПДВ найбільш підприємливі особи наживають мільйони.

Про це у своїй статті «Автомат Азарова» пише Ірина Ходорова.

Вона зазначає, що за певний відкат (20–40% суми) можна пришвидшити процес відшкодування податку на додану вартість.

Загалом маніпуляції з поверненням коштів дають державі змогу в ручному режимі латати бюджетні дірки, що виникають унаслідок недонадходження інших податків.

«ПДВ був і є ключовим бюджетоутворювальним податком, а з погляду адміністрування – найкорумпованішим, оскільки його держава не лише стягує, а й повертає платникам», - зазначає автор.

Підприємці розцінюють проблеми з відшкодуванням ПДВ не інакше, як кредитування держави під 0% річних та примусове вилучення обігових коштів, що ставить бізнес на коліна в умовах кризи.

При цьому «несумлінні фізичні та юридичні особи використовують усілякі схеми для фіктивного вилучення ПДВ із держбюджету». За словами автора, найчастіше товар перепродується через ланцюжок фірм, при цьому одна з них не сплачує податку, а інша подає заявку на його відшкодування.

Структури, на яких концентрують невиконані зобов’язання перед бюджетом, податківці називають ямами.

Саме боротьбою з ними формально пояснюють затримки з поверненням ПДВ платникам і відповідно зростання державних зобов’язань.

Прем'єр-міністр Микола Азаров оцінює відшкодований податок на додану вартість за січень-березень в 11 млрд гривень.

Детальніше читайте у свіжому номері журналу «Український тиждень» (№22).