НОВИНИ

Представник МВФ в Україні: Земельна реформа повинна стимулювати розвиток стійкого й ефективного фермерства

Запровадження ринку землі, на думку МВФ, це хороша ідея, від якої Україна виграє. Але її треба правильно реалізувати.

Україна має унікальні запаси орних сільськогосподарських земель із неймовірним потенціалом. Тож реформа повинна стимулювати розвиток стійкого й ефективного фермерства, щоб нинішнє і наступні покоління українських фермерів могли заробляти на життя на землі. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловив представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Йоста Люнґман.

 

«Уряд і президент оголосили, що планують запровадити ринок землі. На думку МВФ, це хороша ідея, від якої Україна виграє. Але її треба правильно реалізувати. Ринок землі має бути прозорим і відкритим. Ті, хто хоче продати землю, повинні бути впевнені в тому, що отримають якомога вищу ціну за свою ділянку, а ті, хто купує, у тому, що зміна власності буде юридично безпечною й права власності будуть захищені», - сказав він.

 

Люнґман зауважив, що у будь-якому секторі економіки важлива конкуренція. Це стосується й сільського господарства. Тож коли ринок землі запрацює, важливо, щоб це не призвело до зосередження її в руках невеликої групи власників. Запропонована модель ринку передбачає обмеження на концентрацію землі в руках однієї фізичної чи юридичної особи, тобто уряд намагається створити відповідні запобіжники.

 

«Ще один аспект: малі фермери також повинні мати змогу брати участь у ринку. Але зазвичай у них бракує кредитної історії. Тож необхідні механізми фінансування, які допоможуть їм купити землю. І це також частина земельної реформи», - пояснив він.

 

Представник МВФ також додав, що запропонована урядом земельна реформа передбачає заходи, що допоможуть мінімізувати ризик рейдерства.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.