НОВИНИ

"Домисли і спекуляції". Росія відреагувала на резолюцію ООН щодо мілітаризації Криму

Російське МЗС заявило, що тези про мілітаризацію Криму і частин Чорного та Азовського морів "не витримують критики".

Міністерство закордонних справ Російської Федерації заявило, що проект резолюції Генеральної Асамблеї ООН щодо мілітаризації окупованого Криму, підготовлений українською делегацією, "політизований" і "контрпродуктивний". Відповідна заява опублікована на сайті відомства 10 грудня.

 

"Зазначений проект вноситься до Генасамблеї другу сесію поспіль. Він містить неприйнятні звинувачення на адресу Росії, побудований на домислах, спекуляціях і перекручуванні фактів. Зокрема, не витримують критики тези про "мілітаризацію" Криму і частин Чорного та Азовського морів", – йдеться в заяві.

 

У російському відомстві посилаються на російсько-українську угоду про перебування Чорноморського флоту в Криму, згідно з якою, як стверджують в МЗС, "Росія мала право дислокувати на півострові до 25 тис. військовослужбовців".

 

"Що стосується акваторії Азовського моря, то в даному районі взагалі не розміщено наших військово-морських баз. Сили, що там знаходяться, використовуються для охорони Кримського моста (Керченський міст – ред.) і забезпечення безпеки судноплавства. Заходи, що вживаються Росією (вибірковий огляд суден, в тому числі російських) відповідні до загроз, що походять від екстремістів щодо Кримського мосту і нашої країни в цілому", – сказано в заяві.

 

У російському міністерстві вказали на зниження чисельності голосів за цю резолюцію в порівнянні з минулим роком (з 66 до 63) і пов'язали це зі "зниженням підтримки української ініціативи".

 

Як повідомлялося, Генасамблея ООН у понеділок, 9 грудня, ухвалила резолюцію "Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (Україна), а також частин Чорного та Азовського морів", у якій міститься пункт про захоплені Росією ядерні об’єкти та інфраструктуру на окупованій території.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.