НОВИНИ

Україна та МВФ домовилися про нову програму співпраці

Програма розрахована на три роки

Президент України Володимир Зеленський та директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва домовилися про нову програму співпраці. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Офісу президента.

 

Зеленський наголосив, що розмова ввечері 7 грудня була конструктивною.

 

"Втішений, що ми знайшли повне порозуміння і наш турборежим отримав високу оцінку з боку МВФ. Вдячний парламенту, уряду та всій нашій команді за невтомну роботу заради України. Нова програма співпраці з Міжнародним валютним фондом має на меті пришвидшити економічне зростання, активно викорінювати корупцію та підвищити добробут кожного українця", - зазначив Зеленський.

 

Георгієва, зі свого боку, "високо оцінила" прогрес, якого було досягнуто за останні кілька місяців у просуванні реформ і продовженні обґрунтованої економічної політики. Також вона запевнила президента у готовності МВФ підтримати політичний план влади для макроекономічної стабільності та підняття економіки на рівень вищого, стійкого та всеосяжного зростання, серед іншого - з новою підтримкою МВФ.

 

"Співробітники МВФ досягли згоди з владою щодо політики підтримки нової трирічної домовленості в розмірі чотирьох мільярдів спеціальних прав запозичення (SDR) у рамках розширеного фонду МВФ", – наголосила Георгієва.

 

Нагадаємо, як раніше повідомляв голова Нацбанку Яків Смолій, основні аспекти в переговорах із МВФ - це ухвалення низки законопроектів, які було попередньо обговорено, держбюджет-2020, питання ринку землі. Український прем’єр Олексій Гончарук анонсував, що у грудні, після переговорів, відбудеться підписання нової програми. У співпраці з Фондом українська сторона розраховує на трирічну програму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.