НОВИНИ

Венеціанська комісія визначила, що РФ може бути в ПАРЄ попри анексію Криму

"Венеціанка" вважає, що наявність у складі Росії анексованої території ще не позбавляє російських депутатів права на участь у роботі асамблеї.

Європейська комісія "За демократію через право" (відома як Венеціанська комісія) визначила, що Рада Європи не зобов'язана відмовляти Росії у членстві в Парламентській асамблеї організації попри анексію нею українського Криму. Такий висновок комісія ухвалила 6 грудня, передає Європейська правда

 

 

Зміст рішення ВК буде офіційно оприлюднений у понеділок. Цей висновок був підготовлений за запитом регламентного комітету ПАРЄ для роз’яснення того, чи має Асамблея право визнавати повноваження делегації російської Держдуми, зважаючи на те, що в обранні її депутатів за партійним списками брали участь виборці з окупованого та незаконно анексованого Криму.

 

"Венеціанка" підтвердила, що і сама Рада Європи, і її держави члени "мають чітке зобов’язання не визнавати анексію, явно чи неявно".

 

Документ підкреслює, що обов’язок відмовлятися визнавати анексію поширюється також на ПАРЄ. Водночас, на думку ВК, "це не обов’язково повинно призводити до позбавлення повноважень усієї делегації тієї держави, що здійснила анексію". Тобто наявність у складі РФ анексованого Криму ще не позбавляє російських депутатів права на участь у роботі ПАРЄ.

 

Нагадаємо, 15 листопада у ПАРЄ анонсували резолюцію, яка ускладнить накладання санкцій проти країн-членів.

 
 
 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.