НОВИНИ

Кримський «суд» продовжив арешт Приходьку

Засідання проходило в закритому режимі, на процес не пустили навіть рідних українця.

У п’ятницю, 6 грудня, підконтрольний Росії Київський районний «суд» Сімферополя продовжив на два місяці арешт українському активістові Олегу Приходьку – до 10 лютого 2020 року. Про це адвокат Назім Шеіхмамбетов повідомив у «Крим.Реалії».

 

Як зазначається, засідання проходило в закритому режимі. На процес не пустили навіть рідних Приходька.

 

«Олег Аркадійович заявив, щоб щодо нього застосовували норми IV Женевської конвенції. Заявив, що весь суд, на його думку, це військовий злочин і він буде розслідуватися в Міжнародному суді. Він наполягає на тому, що вся справа щодо нього є політичною», - розповів адвокат.

 

Нагадаємо, Приходька затримали 9 жовтня 2019 року в анексованому Криму.

 

10 жовтня підконтрольний РФ Київський районний «суд» у Сімферополі призначив Приходьку запобіжний захід – два місяці тримання під вартою (до 10 грудня).

 

Приходьку інкримінують підготовку до теракту за ч. 1 ст. 30 і ч. 1 ст. 205 КК Росії та незаконне виготовлення вибухових речовин за ч.1 ст. 223-1 КК Росії.

 

Приходько свою провину заперечує і вважає справу проти нього політичним переслідуванням за його проукраїнську позицію. Зараз він перебуває у «ФКУ СИЗО 1 УФСИН Росии по Республике Крым и г. Севастополю».

 

18 жовтня українська омбудсмен Людмила Денісова заявила про порушення прав Приходька, зазначивши, що співробітники СІЗО не віддають чоловікові необхідні медикаменти та окуляри, передані йому родичами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.