НОВИНИ

Бойовики проводять інформаційну операцію прикриття російських засобів РЕБ на Донбасі - InformNapalm

За п'ять років війни волонтери виявили і розкрили факти використання 50 зразків унікального озброєння та техніки, яка належала ЗС РФ.

Терористи так званої “ДНР” проводять інформаційну операцію прикриття російських засобів РЕБ на Донбасі. Про це 3 грудня повідомляє міжнародна розвідувальна спільноти InformNapalm, посилаючись на аналіз відеоконтенту бойовиків.

 

Як зазначається, за останні 5 років російської агресії на Донбасі InformNapalm виявив і розкрив факти використання 50 зразків унікального озброєння та техніки, яка належала ЗС РФ та постачалась з Російської Федерації.

 

Значна частина – це зразки станцій радіоелектронної розвідки та радіоелектронної боротьби:  Р-330Ж “Житель”, Р-378Б “Борисоглібськ-2”, “Торн”, Р-381Т2 “Таран”, РБ-341В “Леєр-3”, Р-934УМ, СПР-2М “Ртуть-БМ”, РБ-636АМ2 “Світ-КУ”, 1РЛ243 “Рубікон” та інші.  Періодично спостерігачі СММ ОБСЄ на Донбасі також фіксують у своїх звітах наявність на окупованих територіях російських станцій РЕБ.

 

"Ймовірно, російські військові вирішили, що якщо їм не вдається приховати використання зразків своєї техніки, то треба створити подібні на неї муляжі, які нібито розробляють «конструктори» терористичної організації «ДНР», та розказати про це у пропагандистських сюжетах", - припускають у волонтерській спільноті.

 

 

 

Так, 1 грудня 2019 на каналі прес-служби терористичної організації "ДНР" було опубліковано відео, на якому представлені нібито нові зразки техніки РЕБ, які отримали назви "Терикон – М2Н", "Хамелеон" і "Тритон". 

 

Крім того, Український мілітарний портал також помітив, що бойовики спробували зовнішньо імітувати російський комплекс радіоелектронної боротьби Р-330Ж "Житель", який неодноразово потрапляв у звіти СММ ОБСЄ.

 

"Проте, схоже, терористи прорахувалися, тому що розмістили апаратуру на шасі ЗіЛ-131, а передавальні антени на старій дизельній електростанції ЕСД-50-ВС/230-МУ, в той час як на Донбасі російська станція Р-330Ж «Житель» неодноразово  фіксувалась на базі автомобілю КАМАЗ 5350", - підкреслюється у матеріалі.

 

 

 

Крім того, на зазначеному відео бойовики спробували імітувати також схожість з іншим російським комплексом Р-378Б “Борисоглібськ-2”, проте, замість МТЛБу розмістили антени на МТЛБ.

 

 

На фото: адаптовані бойовиками “ДНР” для пропагандистського сюжету варіанти військової техніки, до якої прилаштовані антени з комплексів Р-330Ж "Житель" та Р-378Б “Борисоглібськ-2”.

 

Для порівняння нижче розміщене фото Р-330Ж "Житель" та Р-378Б “Борисоглібськ-2” на Чебаркульському полігоні, РФ.

 

 

"Зафіксовано спробу пропагандистів терористичної організації “ДНР” створити фейк нібито сучасні зразки військової техніки РЕБ на Донбасі могли бути виготовлені бойовиками самостійно та успішно застосовуються проти ЗСУ. Насправді, це операція інформаційного прикриття та спроба візуально імітувати деякі наявні зразки російської техніки, щоб надалі виправдовувати фіксацію російських систем на Донбасі", - підсумували в InformNapalmі.

 

Як повідомлялося, волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm знайшли фотодокази, які підтверджують участь військовослужбовця 22-ї бригади спецпризначення ГРУ в операції із захоплення Криму та його можливу участь в спецопераціях на окупованому Донбасі. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.