НОВИНИ

Утиски уйгурів. Конгрес США схвалив законопроект про санкції проти Китаю

Офіційний Пекін розкритикував документ.

Конгрес США 3 грудня схвалив законопроект про санкції проти чиновників Китайської Народної республіки через утиски Пекіном уйгурів. Про це повідомляє DW.

 

У вересні аналогічний законопроект, але з м'якшими формулюваннями ухвалив американський Сенат. Тепер документи мають бути погоджені обома палатами Конгресу.

 

Для набуття статусу закону остаточний варіант має підписати президент США Дональд Трамп.

 

Китай засудив ухвалу чергового американського законопроекту.

 

"Китайська сторона висловлює в зв'язку з цим глибоке обурення і заявляє рішучий протест", - заявила речниця МЗС Китаю Хуа Чуньїн.

 

За її словами, законопроект порушує норми міжнародного права і міжнародних відносин, є втручанням у внутрішні справи Китаю. У заяві китайського МЗС наголошується, що в Вашингтоні грубо спотворюють реальні факти і політику центральної влади щодо Сіньцзяну, де не існує проблем з дотриманням прав людини.

 

Нагадаємо, уйгури - це переважно мусульманська національно меншина в Китаї, проти якої Пекін веде кампанію з обмеження впливу інших релігій і культур.

 

Як повідомлялося, Сенат США 19 листопада одноголосно ухвалив законопроект щодо ситуації з правами людини в Гонконгу. 21 листопада його схвалив Конгрес. 27 листопада документ підписав Трамп. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.