НОВИНИ

Столтенберг заявив, що НАТО ухвалить рішення щодо оборони країн Балтії і Польщі

Туреччина пригрозила заблокувати цей план.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що на зустрічі в Лондоні Альянс хоче ухвалити рішення щодо оборони країн Балтії і Польщі, незважаючи на погрози Туреччини заблокувати це. Про це у понеділок, 2 грудня, Столтенберг розповів виданню Rzeczpospolita.

 

«У нас є план захищати цей регіон. По-друге, у нас є не лише план, а й бойові можливості, і більші, ніж будь-коли. У нас є солдати, у нас є сили швидкого реагування. І ми плануємо подальші рішення щодо підвищення боєготовності в цьому контексті в Лондоні. Йдеться не лише про збільшення сил, а й про можливість їх швидко перекинути в цей регіон», - сказав Столтенберг, відповідаючи на запитання щодо інформації, нібито Туреччина може блокувати плани оборони країн Балтії та Польщі і що в обмін на згоду вона вимагатиме допомоги в боротьбі з курдами.

 

Як відомо, 3-4 грудня у Лондоні відбудеться зустріч лідерів країн-членів НАТО, присвячена 70-річчю Альянсу. Перед від’їздом на зустріч президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що не погодиться на оборонний план НАТО для Польщі та країн Балтії, поки Альянс не підтримає Анкару у питанні курдів.

 

Україна буде представлена на конференції NATO Engages, яка відбудеться паралельно з зустріччю лідерів Альянсу в Лондоні. Від української сторони їде міністр закордонних справ Вадим Пристайко.

 

Як повідомлялося, 1 грудня Столтенберг виступив за покращення відносин із Росією: «Ми повинні вести діалог з Росією, щоб змінити на краще наші відносини», - заявив він. Згодом в інтерв’ю тому ж Rzeczpospolita Столтенберг пояснив, що НАТО не класифікує Росію як ворога.

 

«Ми надсилаємо Росії дуже сильний сигнал через присутність сил НАТО в Польщі та країнах Балтії: коли станеться напад на Польщу чи країни Балтії, реагуватиме весь Альянс. Таким чином ми запобігаємо атакам. Це мета НАТО», - сказав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.