НОВИНИ

Едвард Лукас: Сербія — розсадник кремлівських підступів у регіоні

Нерозважлива сербська зовнішня політика, що балансує між Брюсселем, Пекіном і Москвою, не міняється.

Вочевидь, викриття шпигуна у Сербії не є справою рук контррозвідки країни, що не могла зняти зустрічі підполковника Ґєорґія Клєбана на відео з огляду на ефективну систему безпеки росіянина. Схоже, була допомога ззовні — майже напевне від західної країни. Про це на сторінках Тижня пише Едвард Лукас, старший віце-президент Центру аналізу європейської політики (СЕРА, Варшава й Вашингтон).

 

Однак, зауважує він, президент Александар Вучич не подякував їм. Натомість поскаржився, що західні країни теж шпигують за Сербією.

 

«Може, і добре, що шпигують: найбільша країна колишньої Югославії — розсадник кремлівських підступів у регіоні», — наголошує Лукас.

 

Експерт констатує, що нерозважлива зовнішня політика Сербії, що балансує між Брюсселем, Пекіном і Москвою, не міняється.

 

«Може, Вучича й не хвилює зовнішній світ, але біда в тому, що інші країни, зокрема Росія, не реагують на це готовністю тримати шанобливу відстань. Вони сприймають Сербію як геополітичну іграшку. Викриття шпигуна було нагодою змінити таке становище, а не підкреслити його», — пише Лукас.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.