НОВИНИ

В Україні завершилась розробка крилатої ракети "Нептун" як літального апарата

На наступному етапі випробування будуть направлені на бойові характеристики ракети.

Крилата ракета Р-360 комплексу "Нептун" успішно завершила етап випробувань, у ході яких здійснила політ на декілька сотень кілометрів за заданим маршрутом та висотою. Відтак, проходження цього етапу означає, що розробка Р-360, як літального апарата, завершена. Про це 28 листопада сказав генеральний директор КБ "ЛУЧ" Олег Коростельов, повідомляє Defense Express.

 

 

"Ми вперше пролетіли понад 250 км по заданому маршруту. Тобто можемо сказати, що сьогодні була завершена розробка літального апарату з заданими характеристиками", - заявив Коростельов.

 

За наявною інформацією, на наступному етапі випробування будуть направлені на бойові характеристики ракети.

 

 

 

Зауважимо, ракета Р-360 має масу 870 кг, масу бойової частини -150 кг, дальність пуску до 280 км, швидкість біля 900 км/год, а висота польоту над гребенем хвиль - від 3 до 10 м. Комплекс забезпечує одночасний пуск до 24 ракет (тобто повний залп 6 пускових установок), з інтервалом пусків у залпі від 3 до 5 сек.

 

Комплекс може знаходитись на відстані до 25 км від берегової лінії, а необхідний час для його розгортання становить до 15 хвилин.

 

Як повідомлялося, ракетний комплекс “Нептун” буде прийнятий на озброєння Збройних сил України в наступному році після завершення випробувань, які фінішують до кінця 2019 року. 

 

Раніше ракетний комплекс РК-360МЦ "Нептун" пройшов вогневі випробування на одному з військових полігонів в Одеській області, де перевірялась робота низки нововведень у конструкцію крилатої ракети Р-360. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.