НОВИНИ

Die Welt: Китай ставить під сумнів роль США як гаранта в Індо-Тихоокеанському регіоні

Мета Піднебесної – максимально ускладнити доступ американцям до Тихоокеанського регіону, щоб послідовно послабити силу Вашингтона.

В Індо-Тихоокеанському регіоні Піднебесна стає для американців дедалі гострішим викликом і ставить під сумнів роль США як гаранта безпеки для Тайваню, Південної Кореї, Японії та Австралії. Про це пише німецьке видання Die Welt.

 

«Мета Китаю – максимально ускладнити доступ американцям до Тихоокеанського регіону, щоб послідовно послабити силу Вашингтона. Пекін хоче повністю витіснити американців із морських шляхів довкола Китаю, не останньою чергою для того, щоб повністю контролювати напрямки експорту й імпорту, важливі для національної промисловості», - йдеться в матеріалі.

 

Видання зауважує, що Талагі (п’ятикілометровий острів з групи Соломонових островів  на південний схід від Нової Гвінеї, на якому останнім часом зосереджена увага Китаю – Ред.) тут лише приклад. Близько двох років тому стало відомо, що в районі островів Спратлі та Парасельських островів Китай насипав 28 га штучних островів, щоб розмістити там ангари для літаків, підземні склади зброї та радари. Торік перший китайський важкий стратегічний бомбардувальник Н-6К приземлився на одному з Парасельських островів. Звідти цей бомбардувальник може досягти всієї Південно-Східної Азії. Отже, хто домінує на цих островах, той контролює найважливіший морський шлях між Індійським океаном та західною частиною Тихого.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.