НОВИНИ

Голова Держспецзв’язку: Україна є однією з 12 країн, що мають повний замкнений цикл бойової криптографії

Це, по суті, національне надбання, стратегічна перевага, так само як літакобудування.

У світі нині тільки 12 країн мають повний замкнений цикл бойової криптографії — від теоретичної математики до готового серійного виробу. Україна серед них і має весь цикл. Про це в інтерв’ю Тижню повідомив голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України (Держспецзв’язку) полковником Валентин Петров.

 

«…Наші фахівці здебільшого є вихованцями єдиної радянської наукової школи й ми з росіянами починали з одного джерела. Однак далі наші шляхи помітно розійшлися. Сьогодні в нас своя сильна школа математики, криптографічного захисту, свої технології. У світі нині тільки 12 країн мають повний замкнений цикл бойової криптографії — від теоретичної математики до готового серійного виробу. Ми серед них і маємо весь цикл. Це, по суті, національне надбання, стратегічна перевага, так само як, наприклад, літакобудування», — розповів він.

 

При цьому Петров зауважив, що як і літаки, ці системи активно спрямовується на експорт.

 

«Виникає питання: а чому ж ми не можемо просто купити вже наявні іноземні стандарти? Річ у тім, що такі технології на продаж завжди виставляються з обмеженими можливостями й послаблені або з потенційною backdoor — шпариною в системі безпеки. Для бізнесу такі рішення купити можна, це не критично. Але у сфері державної безпеки про таке не може йтися. Поки що ми маємо власну школу, яка тримається на фанатах своєї справи попри погане фінансування», — пояснив голова Держспецзв’язку.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.