НОВИНИ

Помпео запропонував розслідувати можливе втручання України в американські вибори

Слова держсекретаря суперечать його попереднім заявам.

Державний секретар США Майк Помпео запропонував провести розслідування щодо можливого втручання України в президентські вибори США 2016 року. Про це повідомило Reuters, цитуючи заяву Помпео на прес-конференції у Вашингтоні у вівторок, 26 листопада.

 

«Щоразу, як з’являється інформація, яка вказує на те, що в будь-який момент, будь-яка країна втручалась в американські вибори, ми не лише маємо право, ми зобов’язані виявити це», - сказав Помпео, відповідаючи на запитання, чи варто США розслідувати звинувачення України у втручанні у вибори.

 

Уточнюється, що слова «Україна» Помпео не вжив. Він додав, що навіть пропозиція втрутитись має бути розслідувана.

 

Як зазначає Reuters, слова Помпео суперечать його ж оцінці розвідданих, які свідчили, що саме Росія втручалась у вибори 2016 року. Як відомо, два роки щодо обставин приписуваного Росії втручання в хід виборів вів екс-спецпрокурор США Роберт Мюллер. Росія це втручання заперечує.

 

Нагадаємо, теорія про те, що Україна нібито втручалася в американські вибори 2016 року, озвучується у справі про імпічмент президента США Дональда Трампа. 25 липня він спілкувався з українським президентом Володимиром Зеленським. За даними ЗМІ, у той же період була заблокована військова допомога для України від США – 400 млн доларів.

 

25 вересня Білий дім оприлюднив офіційну стенограму тієї розмови. За її результатами члени Демократичної партії в Палаті представників ініціювали розслідування у зв'язку з підозрою щодо тиску Білого дому на Україну для отримання політичної вигоди на президентських виборах у США. У зв’язку з цим у Конгресі триває низка свідчень американських високопосадовців.

 

1 жовтня The New York Times повідомило, що для дискредитації «російського» розслідування Мюллера Трамп у телефонній розмові тиснув на прем'єра Австралії Скотта Моррісона. У доповіді Мюллера було підтверджено, що Австралія відігравала центральну роль у первинному розслідуванні.

 

10 жовтня Зеленський повідомив, що українська сторона готова розслідувати можливе втручання України у вибори США. «Підстави для цього, напевно, є», - сказав він.

 

22 жовтня під час виступу в Конгресі тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор заявив, що Трамп поставив під умову відновлення військової допомоги в разі, якщо Україна зробить публічну заяву, що розслідуватиме справу Burisma та можливе втручання українців в американські вибори. 23 жовтня Трамп ці свідчення заперечив: «Не можна мати quid pro quo («послуга за послугу» - Ред.) без quo», - сказав він.

 

21 листопада екс-радниця президента США з питань Росії Фіона Гілл заявила, що втручання України в американські вибори – це фейк російських спецслужб. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.