НОВИНИ

Поліція розігнала тбіліських протестувальників з водометів

Понад десять днів у грузинській столиці триває протест.

У ніч на вівторок, 26 листопада, у Тбілісі поліція застосувала водомети, щоб розігнати протестувальників біля грузинського парламенту. Про це повідомило агентство Reuters.

 

Демонстранти, які стояли перед входами до парламенту, були змушені розійтися. На місце події були дислоковані сотні поліцейських.

 

Як передає «Грузія Online», протягом ночі і раніше ввечері правоохоронці не дозволяли учасникам протесту приносити на територію акції дрова на багаття для обігріву. На прилеглій до проспекту Руставелі території поліцейські ненадовго затримали двох членів парламенту від «Європейської Грузії» - Гігу Бокерію і Тенгіза Гунава, які намагалися принести учасникам акції матеріали для багаття. 

 

Протестувальники заявили, що акція усе одно продовжиться. Тим не менш, пленарне засідання парламенту, де депутати не мали бути присутні, призначене сьогодні на 12:00.

 

Як зазначається на сторінці Міністерства внутрішніх справ Грузії у Facebook, при розгоні були затримані 28 осіб за фактом непокори правоохоронним органам та дрібного хуліганства. Троє людей отримали травми. Як ідеться в повідомленні, мітингарі не розблокували входу до парламенту у вказані терміни, відтак «ця акція вийшла за рамки закону про свободу зібрань та вираження поглядів».

 

Нагадаємо, з 14 листопада у Грузії спалахнули протести після того, як парламент країни  провалив прийняття конституційних поправок, що передбачали перехід на пропорційну систему виборів. Перехід на пропорційну систему влада обіцяла влітку. На вулиці Тбілісі вийшли тисячі протестувальників. Опозиція закликає сформувати тимчасовий технічний уряд, призначити дострокові парламентські вибори за пропорційною системою та реорганізувати Центральну виборчу комісію.

 

17 листопада у Тбілісі протестувальники почали зводити барикади біля будівлі парламенту.

 

Наступного дня поліція затримала 37 людей. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.