НОВИНИ

У МЗС нагадали про невиконання Росією вимог Міжнародного трибуналу

21 листопада в Гаазі відбулись процедурні слухання у справі щодо імунітету українських кораблів та членів їхніх екіпажів.

Росія порушила умови Міжнародного трибуналу з морського права щодо повернення захоплених українських військових кораблів та екіпажу. Про це у п’ятницю, 22 листопада, повідомляється на сторінці Міністерства закордонних справ у Facebook.

 

Як зазначається, 25 травня цього року Міжнародний трибунал з морського права наказав Росії «негайно звільнити українські військово-морські судна» («Бердянськ», «Нікополь» та «Яни Капу» - Ред.) та «негайно звільнити 24 затриманих українських членів екіпажів цих суден».

 

Натомість, Росія тримала членів екіпажів суден ще чотири місяці, перш ніж звільнити їх у вересні. При цьому, РФ поставила під умови звільнення екіпажу і таким чином не виконала наказу Міжнародного трибуналу. Також, перш ніж звільнити судна, в порушення наказу Трибуналу, Росія вилучила з них зброю, комунікаційне обладнання, документи тощо. Все це залишається в Росії.

 

Росія продовжує заперечувати імунітет членів екіпажів і продовжує їх кримінальне переслідування.

 

«Для того, щоб покласти край цьому триваючому порушенню UNCLOS (Конвенції ООН з морського права - Ред.), Україна має право на остаточне, обов'язкове рішення про те, що Росія порушила статті 32, 58, 95 та 96 цієї конвенції», - додали в міністерстві.

 

Нагадаємо, 18 листопада Росія передала Україні катери «Нікополь» і «Бердянськ» та буксир «Яни Капу», захоплені нею в листопаді 2018 року. Українські кораблі прямували з Одеси до Маріуполя. Російський корабель протаранив буксир, а згодом кораблі РФ відкрили вогонь по українських кораблях під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого один український моряк був поранений.

 

Також Росією був захоплений екіпаж – 24 українські моряки.

 

1 квітня МЗС України, згідно з Конвенцією ООН з морського права, повідомило РФ про спір щодо порушення нею імунітетів трьох військово-морських суден та 24 членів їхніх екіпажів.

   

Генсек Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Єнс Столтенберг вважає, що повернення кораблів може допомогти виконанню Мінських угод. У МЗС України кажуть, що на більш пізньому етапі Міжнародного трибуналу з морського права Україна зможе порушити питання компенсації з боку Росії. Однак, цьому передує експертиза суден.

 

20 листопада «Бердянськ», «Нікополь» та «Яни Капу» зайшли в порт Очаків. За словами командувача ВМС ЗС України адмірала Ігоря Воронченка, є інформація про те, що росіяни демонтували деякі засоби зв’язку та навігаційне обладнання.

 

21 листопада в Палаці Правосуддя в Гаазі відбулись процедурні слухання Арбітражного трибуналу у справі щодо імунітету українських кораблів та членів їхніх екіпажів.

 

Того ж дня колишній військовий прокурор Анатолій Матіос оприлюднив список зниклих з суден речей. Це зброя, усі боєзапаси та документація; обладнання для радіозв'язку, зокрема станція космічного зв'язку; надувний човен з мотором; блоки апаратури розпізнавання; вогнегасники, ліхтарі, аварійний буй; акумуляторні батареї, камбузна плита, унітаз.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.