НОВИНИ

КСУ визнав неконституційним законопроект Зеленського про уповноважених парламенту

Документ не відповідає вимогам частини 1 статті 157 Конституції.

Конституційний суд України визнав неконституційним законопроект президента Володимира Зеленського щодо уповноважених Верховної Ради. Про це у четвер, 21 листопада, повідомляється на сайті КСУ.

 

«КСУ визнав законопроект про внесення змін до статей 85 та 101 Конституції України (щодо уповноважених Верховної Ради) №1016 таким, що не відповідає вимогам частини 1 статті 157 Конституції та відповідає вимогам частини 2 статті 157, статті 158 Конституції», - ідеться в повідомленні.

 

Суд дійшов висновку, що запропоновані законопроектом зміни передбачають введення нового виду парламентського контролю, який може вийти за межі контролю за дотриманням конституційних прав і свобод. Крім того, зміни містять ризики надмірного втручання парламенту за допомогою уповноважених за дотриманням Конституції і законів в різних сферах без дотримання балансу приватних і публічних інтересів. Такий контроль суперечитиме Конституції та може спричинити юридичну невизначеність, оскільки це є несумісним із принципом верховенства права.

           

Також, внесення запропонованих змін до Конституції призведе до розмиття межі повноважень парламенту і до порушення системи стримувань і противаг між гілками влади.

 

«Висновок КСУ є обов'язковим, остаточним і таким, що не може бути оскаржене», - резюмували в суді.

 

Нагадаємо, законопроектом №1016 передбачено надання права парламенту призначати своїх уповноважених в окремих сферах. За це рішення проголосували 298 народних депутатів.

 

16 жовтня ВР призначила народну депутатку із фракції «Слуга народу» Ольгу Совгирю постійним представником парламенту в КСУ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.