НОВИНИ

Гончарук заявив, що Україну не цікавить контракт із "Газпромом" на один рік

Українська сторона хоче довготривалої угоди на європейських умовах.

Україна не зацікавлена в укладанні контракту з "Газпромом" про транзит газу терміном на один рік. Про це під час брифінгу 20 листопада сказав прем'єр-міністр Олексій Гончарук, передає РБК-Україна

 

За його словами, Україна зацікавлена ​​в довгостроковому контракті, який забезпечить енергобезпеку України та Європи.

 

"Що стосується конкретних положень контракту - я б не хотів давати коментарі, тому що йдуть переговори ... У рамках переговорах ці домовленості мають обговорюватися вільно, без тиску з точки зору політичних позицій ... Ми наполягаємо, що Україні потрібен не якийсь там проміжний варіант на один рік, щоб росіяни могли завершити свою інфраструктуру, за допомогою якої вони будуть тиснути на Україну і Європу", - зазначив Гончарук.

 

В той же час, як зазначив прем'єр, Україна зацікавлена ​​в довгостроковому контракті, в рамках якого сторони будуть працювати на європейських умовах.

 

Як повідомлялося, у Нафтогазі прогнозують падіння української економіки після зупинки транзиту російського газу.

 

Зауважимо, наразі російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня 2019 року. Нового контракту на транзит Україна та Росія ще не уклали. З цього приводу у Брюсселі триває низка тристоронніх перемовин Україна-Росія-Євросоюз. У листопаді відбудеться новий раунд переговорів. Його дата ще не відома.

 

Україна відкидає пропозицію Росії подовжити контракт на транзит російського газу в Європу на один рік, оскільки "це може бути тільки новий контракт, тільки за європейськими правилами".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.