НОВИНИ

АМПУ готує вимогу до Росії про 1,24 млрд гривень компенсації

Якщо протягом півроку не надійде відповіді, справа перейде на розгляд до міжнародного арбітражу.

Адміністрація морських портів України готує вимогу до Росії про виплату компенсації збитків, завданих внаслідок тимчасової окупації Криму. Про це повідомляється на сайті відомства в середу, 20 листопада.

 

Зазначається, що вартість державного майна, яке було закріплене за філіями АМПУ та привласнене самопроголошеною владою Криму, становить понад 1,24 млрд грн.

 

«Ми використовуємо положення Угоди про заохочення та взаємний захист інвестицій. Перший крок – це направлення вимог щодо компенсації збитків безпосередньо до уряду РФ»,- сказав керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.

 

Повідомлення планують надіслати до кінця 2019 року.

 

Якщо протягом півроку не надійде відповіді, справа перейде на розгляд до міжнародного арбітражу.

 

Раніше держпідприємство надавало вичерпну інформацію щодо власних активів на півострові Міністерству юстиції України, яке подавало загальний позов у Європейський суд з прав людини.

 

 

У ДП наголосили, що та обставина, що АМПУ позивається щодо тимчасово непідконтрольних активів на території півострова, не означає, що підприємство погоджується з існуванням будь-яких правових підстав для окупації та анексії Криму, який залишається територією України.

 

Нагадаємо, раніше заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль розповіла, що після рішення Міжнародного суду ООН Україна зможе говорити про стягнення компенсацій з Росії у справах щодо фінансування тероризму та расової дискримінації в Криму.

 

Також, 21 листопада Арбітражний трибунал ООН у Гаазі проведе перші слухання у справі щодо порушення Росією імунітету трьох українських кораблів та екіпажу. У МЗС України кажуть, що на більш пізньому етапі трибуналу Україна зможе порушити питання компенсації з боку Росії. Однак, цьому передує експертиза суден.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.