НОВИНИ

Нетаньягу підтримав законопроект щодо приєднання Йорданської долини

Документ може бути розглянутий наступного тижня.

Ізраїльський прем'єр-міністр Біньямін Нетаньягу підтримав законопроект, який поширює суверенітет Ізраїлю на територію Йорданської долини. Про це передає The Jerusalem Post у вівторок, 19 листопада.

 

Представниця правлячої партії «Лікуд» Шарин Хаскель запропонувала цей законопроект кілька тижнів тому, але розгляд був прискорений у світлі зміни політики США. Напередодні глава американського держдепартаменту Майк Помпео заявив, що США відтепер не вважатимуть, що будівництво ізраїльських поселень на палестинських територіях - це порушення міжнародного права. Нетаньягу назвав рішення Помпео «історичним».

 

«Законопроект має повну підтримку прем'єр-міністра», - сказала Хаскель. Вона подала прохання звільнити законопроект від обов'язкового шеститижневого періоду очікування, щоб документ міг бути розглянутий на пленумі наступного тижня.

 

«Немає жодних причин, щоб цей важливий законопроект не був ухвалений на пленумі», - додала вона.

 

В ООН висловилися проти подібного кроку: «Ми продовжуємо дотримуватися позиції ООН про те, що ізраїльські поселення порушують міжнародне законодавство. Зміна політичної позиції однієї держави не змінює чинне міжнародне право та його тлумачення Міжнародним судом та Радою безпеки», - сказав представник ООН з прав людини Руперт Колвілль.

 

Як відомо, ізраїльські поселення на Західному березі річки Йордан виникли після 1967 року, коли Ізраїль окупував ці території під час Шестиденної війни. Рада Безпеки ООН визначила, що політика держави зі створення поселень на окупованих палестинських територіях не має законних підстав і становить перешкоду для встановлення миру на Близькому Сході. Міжнародний суд у 2004 році заявив, що ізраїльські поселення на палестинських територіях, включаючи Східний Єрусалим, були створені з порушенням міжнародного права.

 

Нагадаємо, Нетаньягу обіцяв поширити суверенітет Ізраїлю на всю Іудею і Самарію. 12 вересня він також допустив можливість повномасштабної військової операції в секторі Газа.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.