НОВИНИ

Литовське МЗС критично прокоментувало повернення українських кораблів

За словами Лінаса Лінкявічюса, це слід порівняти з ситуацією, «коли хтось вкрав тисячу доларів, а повертає сто».

У вівторок, 19 листопада, міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що не слід вважати прогресом Москви повернення Україні затриманих суден, оскільки це не свідчить ні про яку «велику перемогу». Про це повідомляє Delfi, цитуючи заяву міністра у Президентському палаці.

 

За словами Лінкявічюса, повернення суден слід порівняти з ситуацією, «коли хтось вкрав тисячу доларів, а повертає сто».

 

«Можливо, це і грубе порівняння, але я не вважаю, що це велика перемога. Це не слід оцінювати як якийсь особливий прогрес. Це певний крок, що й так мав статися», - сказав він.

 

Нагадаємо, 18 листопада Росія передала Україні катери «Нікополь» і«Бердянськ» та буксир «Яни Капу», захоплені нею в листопаді 2018 року. Українські кораблі прямували з Одеси до Маріуполя. Російський корабель «Дон» протаранив буксир, а згодом кораблі РФ відкрили вогонь по українських кораблях під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого один український моряк був поранений.

 

Також Росією був захоплений екіпаж – 24 українські моряки.

 

1 квітня МЗС України, згідно з Конвенцією ООН з морського права, повідомило РФ про спір щодо порушення нею імунітетів трьох військово-морських суден та 24 членів їхніх екіпажів. Спір досі триває. 21 листопада Арбітражний трибунал ООН у Гаазі проведе перші слухання у цій справі. 

 

7 вересня між Україною та Росією відбувся обмін утримуваними особами, відтак 24 моряки повернулися до України.

  

Генсек Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Єнс Столтенберг вважає, що повернення кораблів може допомогти виконанню Мінських угод. У МЗС України кажуть, що на більш пізньому етапі Міжнародного трибуналу з морського права Україна зможе порушити питання компенсації з боку Росії. Однак, цьому передує експертиза суден.

 

Орієнтовно «Нікополь», «Бердянськ» та «Яни Капу» зайдуть до українських портів 20-21 листопада.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.