НОВИНИ

Зеленський підписав закон про заборону суцільної вирубки карпатського лісу

У 2011 році перестав діяти 10-річний мораторій на вирубування.

Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону № 249-ІХ. Про це у вівторок, 19 листопада, повідомляється на сайті глави держави.

 

Закон передбачає заборону рубки головного користування в національних природних парках, заказниках та продовження заборони на суцільну рубку головного користування ялицево-букових лісів на стрімких схилах Карпатського регіону.

 

Як повідомляється, у 2000 році було впроваджено 10-річний мораторій на суцільні рубки головного користування в ялицево-букових деревостанах на стрімких схилах в Карпатському регіоні. У 2011 році цей мораторій перестав діяти, і ,як зазначається у пояснювальній записці до закону на сайті Верховної Ради, екологічна ситуація в Карпатах погіршилася.

 

Нагадаємо, 3 липня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів». Таким чином була посилена відповідальність за незаконну вирубку та контрабанду лісу, а також обмежене внутрішнє споживання необроблених лісоматеріалів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.