НОВИНИ

МЗС Росії заявило про передачу Україні кораблів, захоплених 2018 року

Зазначається, що кораблі передані на зберігання.

У понеділок, 18 листопада, Міністерство закордонних справ Росії повідомило про передачу українській стороні трьох кораблів ВМФ України, які РФ незаконно захопила в листопаді 2018 року в Азовському морі неподалік Керченської протоки. Відповідна інформація опублікована на сайті МЗС РФ.

 

Зазначається, що кораблі передані на зберігання, а в Росії ці судна є речовими доказами в кримінальному процесі про начебто незаконний перетин російського кордону. 

 

Раніше 18 листопада українські буксири прибули у район очікування, де мала відбутися передача кораблів Військово-морських сил України, захоплених Росією.

 

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель «Дон» протаранив український рейдовий буксир, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений.

 

У ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ», «Нікополь» вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир «Яни Капу» також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ.

 

5 травня у Гамбурзі Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити  українські військові кораблі та повернути їх під контроль України та звільнити моряків.

 

7 вересня між Україною та Росією відбувся обмін утримуваними особами. Офіс президента України оприлюднив список з 35 українців, звільнених з російських в'язниць.  Так, до України повернулися 11 незаконно засуджених у Росії співгромадян, а також 24 моряки.

 

16 листопада помічник Президента України Андрій Єрмак заявив про завершальний етап повернення в Україну кораблів.

 

17 листопада прес-служба прикордонного управління ФСБ Росії в анексованому Криму повідомила російським ЗМІ, що захоплені Росією три українських військових судна передадуть Україні 18 листопада.​

 

За українськими кораблями з Одеси відправили буксири «Титан», «Гайдамака» та «Сапфір».

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.