НОВИНИ

Пристайко розповів про можливу альтернативу Мінським угодам

Мова йде про "операцію з підтримання миру".

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко повідомив, що альтернативою мінським угодам може бути операція з підтримання миру, яка взагалі не передбачена мінським процесом. Про це очільник МЗС розповів в інтерв'ю РБК-Україна від 18 листопада.

 

Пристайко зазначив, що в МЗС є "папка з варіантом номер два, на випадок, якщо варіант номер один не працює". У ній написано, що якщо мінський процес не реалізується, треба мати інший напрям дій.

 

"Я вже багато разів говорив, що це може бути операція з підтримання миру. Мінським процесом вона взагалі не передбачена. І навіть коли її лідери обговорюють, виникає справедливе питання: так ми виходимо з мінських угод? Тобто я не сказав нічого "анти-мінського", навпаки, лідери давно вже обговорюють можливість змін, які передбачають можливість місії з підтримання миру", - сказав він.

 

Водночас очільник МЗС запевнив, якщо не спрацьовує і цей варіант, наприклад, Росія блокує рішення Радбезу ООН і місія не з'являється, тоді, очевидно, дипломатична система дістає третій варіант.

 

"І у нас в запасі є ще кілька варіантів, які змальовувалися вже президенту в загальних рисах", - додав Пристайко.

 

Як повідомлялося, міністр закордонних справ Вадим Пристайко допустив можливість виходу України з Мінського процесу, якщо наступна "нормандська зустріч" покаже відсутність прогресу в питанні досягнення миру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.