НОВИНИ

У Гонконзі затримали десятки протестуючих студентів

Після сутичок у студмістечку, поліція розпорошила сльозогінний газ

У Гонконзі поліція в неділю ввечері, 17 листопада, затримала десятки протестувальників з числа студентів Політехнічного університету. Про це повідомила газета South China Morning Post.

Повідомляється, що зараз на території вузу залишаються сотні учасників заворушень, незважаючи на вимогу поліції розійтися. Правоохоронці перекрили прилеглі до кампусу вулиці і блокують усі входи і виходи з університетського містечка. Для переговорів прибули семеро депутатів Законодавчого ради від продемократичної опозиції.

Протестувальники в масках, захисних касках та протигазах закидали поліцейських цеглою, пляшками із запальною сумішшю, обстрілювали їх із саморобних катапульт і луків. Одному офіцеру стріла вп'ялася в ногу.

Крім того, активісти підпалили поліцейський фургон і пішохідний міст біля в'їзду в автомобільний тунель "Крос-харбор" під протокою Вікторія.

В даний час поліцейські продовжують операції по розгону протестувальників, не тільки біля університету, але і в цілому ряді інших районів у материковій частині міста, де відзначені вилазки радикалів. Поліцейські застосовують сльозогінний газ і спецгрузовики з водометами.
 

Нагадаємо, мітинги у Гонконгу тривають з квітня і відтоді переросли у рух за демократичні реформи. Понад 1000 людей заарештувала поліція. Таким чином Гонконг був втягнутий у найгіршу політичну кризу з 1997 року.

 

1 жовтня, у день 70-річчя Китайської Народної Республіки, протести загострилися

 

Згодом поліція Гонконгу звинуватила учасників антиурядових протестів у тому, що вони  27 жовтня підпалили магазини та кинули в поліцейський відділок бензинові бомби. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.