НОВИНИ

Суд арештував останнього фігуранта «справи бронежилетів»

Мова йде про Михайла Каморянського.

У четвер, 14 листопада, Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід останньому фігуранту «справи бронежилетів» Михайлу Каморянському. Про це повідомив представник Головного управління розвитку та супроводу матеріального забезпечення Збройних сил Сергій Місюра Укрінформу.

 

Зокрема, суд призначив тримання під вартою на два місяці з можливістю застави у розмірі 76 млн 840 тисяч грн.

 

Нагадаємо, справа стосується закупівлі неякісних бронежилетів «Корсар» для ЗСУ. За попередньою змовою високопосадовці Міноборони нібито закупили неякісне майно для ЗСУ за завищеними цінами. Всі посадовці знали про закупівлю неякісних бронежилетів, проте продовжували організовувати нові закупівлі. З квітня по червень 2019 року службовці не виконали дії, які вони повинні були виконати, що призвело до закупівлі 11 тисяч неякісних бронежилетів на загальну суму близько 100 млн грн. Балістична експертиза встановила, що 70% бронежилетів, закуплених Міноборони, не відповідають технічним вимогам та прострілюються.

 

У справі фігурує генерал-майор, начальник Головного управління розвитку і супроводу матеріального забезпечення ЗСУ Дмитро Марченко. Він знав про дефекти закуплених бронежилетів, але не відмовився від отримання партій. 11 листопада Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід  Марченку, призначивши два місяці тримання під вартою з альтернативою застави у розмірі 76,8 млн грн. Міністр оборони Андрій Загороднюк заявив, що рішення суду щодо арешту Марченка є необ'єктивним.

 

13 листопада суд обрав запобіжні заходи ще для трьох підозрюваних. Зокрема, перший заступник начальника ГУ розвитку та супроводу матеріального забезпечення ЗСУ Сергій Почтаренко два місяці перебуватиме під вартою на гауптвахті з можливістю застави у понад 76 млн грн. Для заступниці начальника управління Ольги Капінус і начальника відділу розробки речового майна Василя Саковця обрано запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту до 3 січня 2020 року.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.